PÉLDAÉRTÉKŰ EGYÜTTMŰKÖDÉS a szakember utánpótlás érdekében
Év elején kötött stratégiai együttműködési keretmegállapodást a Miskolci Szakképzési Centrum a MÁV–Volán-csoport vállalataival, a MÁV Zrt.-vel és a MÁV-Start Zrt.-vel annak érdekében, hogy összehangolják a munkaerőpiaci igényeket a szakképzés által kínált lehetőségekkel. A megállapodás értelmében a felek együttműködnek többek közt a duális képzés megszervezésében, és összehangolják a szakmai képzések tartalmát, valamint a munkaerőpiaci igények alapján kirajzolódó felnőttképzések megszervezését.
Molnár Péter, a Miskolci Szakképzési Centrum főigazgatója a szakképzési rendszer utóbbi éveinek változásairól szólva elmondta, hogy a kormány ösztönző intézkedéseinek és a tudatos pályaorientációnak köszönhetően a szakképzésbe több fiatal jelentkezik, mint korábban, így az elmúlt két tanévben jelentősen nőtt a centrumba érkező fiatalok létszáma. Kiemelte: ezt a fejlődést szeretnék szinten tartani abban bízva, hogy ennek a megállapodásnak csak nyertesei lesznek.
Fotó:Juhász Ákos (www,minap.hu)
Naprakész tudás
– Az elméleti keretek kialakítását követően a Miskolci Szakképzési Centrum négy iskolájában indult el a vállalattal együttműködésben megvalósuló képzés – számolt be Kiss Gábor, a Miskolci Szakképzési Centrum kancellárja bemutatva ezeket.
A Miskolci SZC Baross Gábor Üzleti és Közlekedési Technikumban jelenleg vasútforgalmi szolgálattevő technikus, valamint vasúti jármű villamos rendszereinek szerelője szakmák elsajátítása lehetséges, a felnőttek részére pedig kocsivizsgáló technikus képzés indult. Az iskolában csaknem 70 tanuló vesz részt a vasúthoz kapcsolódó szakmai képzésben.
A Miskolci SZC Bláthy Ottó Villamosipari Technikumban hamarosan megszervezik a duális képzést, így az iskolarendszerben megvalósuló közlekedésautomatikai technikus képzésben részt vevő tanulók szakmai tapasztalataikat már a vállalatnál szerezhetik majd meg. A felnőttképzésben részt vevők jelenleg villamosalállomás-kezelő képzésen vehetnek részt.
A Miskolci SZC Kandó Kálmán Informatikai Technikummal a cégcsoport már több éve folytat partneri viszonyt, melynek keretében közlekedésautomatikai műszerész és távközlési technikus képzést valósítanak meg. Ezenkívül rendszeresen szerveznek a diákoknak a cég megismerésére szolgáló látogatásokat, nyílt napokat.
A Miskolci SZC Kós Károly Építőipari, Kreatív Technikum és Szakképző Iskola a vállalatnak útépítő, vasútépítő és -fenntartó technikusokat képez nappali rendszerben 5 éves technikumi, esti munkarendben 2 éves képzés keretében.
Fotó: Juhász Ákos (www.minap.hu)
Változatos területeken
Az együttműködéssel kapcsolatban Steininger Zsolt, a MÁV humán erőforrás vezérigazgató-helyettese azt emelte ki, hogy a megállapodás révén változatos területeken rövid, illetve hosszú távon is folyamatos munkaerő-utánpótlás valósul meg. Az együttműködés eredményeképp olyan fiatalok és felnőttek hagyhatják el az iskolát, akik naprakész tudással, magas szakmai színvonalon végzik majd munkájukat a vállalatnál.
Forrás: www.boon.hu
Együttműködésekről szóló további hírek:
Megújította stratégiai együttműködését az MVM és a Miskolci Szakképzési Centrum
Együttműködési megállapodást írtak alá Egerben
Együttműködési megállapodást írtak alá Sárospatakon
Partnerség a jövő tehetségeiért
Csúcstechnikával, robotikával felszerelt labor átadása a Bláthyban
Hamarosan borkadétokat avatunk
Együttműködés a tanulók naprakész tudásáért
Erősödő Miskolci SZC - MOL kapcsolat
Együttműködésben a RAIL CARGO HUNGARIAVAL
Szorosabbra fűzte kapcsolatát a Miskolci Szakképzési Centrum és a Magyar Honvédség
Példaértékű együttműködés a szakember utánpótlás érdekében
Együttműködés, hogy helyben maradjanak a fiatalok
Tudásmegosztás és pályaorientáció a jövő távközlési szakembereiért
Közös karrierutat kínál a Miskolci Egyetem és a Miskolci Szakképzési Centrum
Együttműködési megállapodást írtak alá és tanműhelyet adtak át